Zielony koktajl dla całej rodziny

Cześć! Dziś pomysł na najprostszy i naszym zdaniem najsmaczniejszy zielony koktajl dla całej rodziny. Zielone koktajle są genialne i mają w sobie niezwykłą moc :) Można do nich oczywiście wykorzystać każdy rodzaj zieleniny, jednak ja dziś przedstawiam taką najbardziej podstawową wersję właśnie ze szpinakiem, który uwierzcie mi po dokładnym zmiksowaniu jest totalnie niewyczuwalny. Koniecznie wybierzcie dojrzałe banany, właśnie te z czarnymi kropkami. Dzięki temu, że są dojrzałe nasz koktajl będzie naturalnie słodki, a przecież podajemy go naszym dzieciom więc nie chcemy się bawić w żaden tam dodatkowy cukier ;) Moi synowie rosną w szalonym tempie i co za tym idzie mają coraz większy apetyt. Dlatego do przygotowywania koktajli nie wykorzystuję już blendera kielichowego, tylko Tefal CC który ma genialną pojemność misy i można w nim jednocześnie zmiksować blisko 2 litry napoju. Jeżeli chodzi o mleko wybierzcie te, które najbardziej lubicie (bez laktozy, roślinne itp.) ja tym razem wybrałam proporcję 1:1 mleka krowiego z wodą.

Składniki:
na 4 porcje

4 banany (dojrzałe, z ciemną skórką- są najsłodsze)
ok. 750 ml mleka (może być mieszanka mleko+woda mineralna)*
100 g świeżego szpinaku (ok. 3 garście)

*mieszanka płynu może być dowolna, w zależności od preferencji wybierz zwykłe mleko, roślinne itp.

Sposób przygotowania w Tefal Cuisine Companion:
Szpinak dokładnie myję i osuszam, banany dzielę na mniejsze części. W misie urządzenia z założonym ostrzem ultrade blade umieszczam wszystkie składniki, nakładam wewnętrzny koszyk do gotowania na parze, aby tym samym zmniejszyć objętość misy i zamykam pokrywę. Miksuję przez 45 sekund przy prędkości 12. Koktajl przelewam do wysokich szklanek lub buteleczek i od razu podaję. Na zdrowie :)Share on Google Plus

Autorka: Tysia Gotuje

Cieszę się, że tu jesteś i mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. Zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie. Jeżeli skorzystałeś z mojego przepisu zachęcam do wysłania zdjęcia potrawy na tysiagotuje@gmail.com . Zdjęcie za Twoją zgodą opublikuję w galerii Czytelników na Facebooku.
    Komentarze

0 comments:

Prześlij komentarz