Kuchenny Kredens - recenzja książki + konkurs Mikołajkowy

Książka "Kuchenny Kredens" Moniki Śmigielskiej to zbiór tradycyjnych przepisów polskiej kuchni przedwojennej. W środku znajdziemy apetyczne zdjęcia i ciekawe przepisy o różnym stopniu trudności. Na wstępie dowiadujemy się dlaczego właśnie książka nosi taki tytuł. Autorka opowiada jak to było u Niej z gotowaniem i celebrowaniem każdego śniadania. Książka zawiera siedem rozdziałów, w którym każdy z Nas znajdzie coś dla siebie.
Każdy rozdział został poprzedzony ciekawymi opowieściami i anegdotami z historii przedwojennej kuchni. Dzięki temu książkę przegląda się z jeszcze większym zainteresowaniem. Widać również, że wyszukiwanie starych receptur oraz odwzorowywanie smaków z tamtych lat to prawdziwa pasja autorki. 
Rozdział pierwszy to garść porad sprzed lat. Dowiemy się z niego jakie rzeczy warto mieć w kuchni, a jakie ją tylko zagracają. Autorka podpowiada Nam jak robić zakupy z głową, w jaki sposób planować posiłki oraz jak nakryć do stołu, żeby domownicy chcieli przy nim spędzać czas. Kolejne rozdziały zawierają przepisy na przedwojenne śniadania, desery czy obiady.
Książkę kończy bibliografia oraz spis potraw, który ułatwia wyszukiwanie dań. Każdy przepis jest opatrzony informacją o poziomie trudności dania, wielkości porcji oraz czasie przygotowania. Autorka dodatkowo dopasowała wszystkie przepisy do obecnie funkcjonujących miar i wag, co jest niezwykle pomocne. Książka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, na pewno będę często do niej wracać. Zdecydowanie warto ją mieć w swojej domowej biblioteczce. Z racji tego, ze zbliżają się Święta będzie także świetnym prezentem zarówno dla mamy, córki albo przyjaciółki.

Książka "Kuchenny Kredens"

Konkurs
Spodobała Ci się książka i przepiśnik "Kuchenny Kredens"?
Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak Ty również możesz stać się właścicielem takiego zestawu. Mamy do rozdania 3 zestawy Książka + Przepiśnik i oprócz tego jeszcze 5 Przepiśników
Zapraszam na szybki konkurs Mikołajkowy! 
Co trzeba zrobić?
W komentarzu pod tym postem napisz jakie danie/potrawa kojarzy Ci się z rodzinnym domem. 
Pamiętaj proszę, aby zostawić swój e-mail kontaktowy.

Możesz również zajrzeć do Nas na FB, aby być na bieżąco.
Wydawnictwo Znak  
Fb Tysia Gotuje

Konkurs trwa od 05.12.2017 r. do 07.12.2017 r. do godziny 23:59.
W osobnym wpisie 08.12.2017 r. ogłoszę listę osób do których trafi nagroda.
Wysyłka nagród możliwa jest na terenie Polski.
Share on Google Plus

Autorka: Tysia Gotuje

Cieszę się, że tu jesteś i mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. Zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie. Jeżeli skorzystałeś z mojego przepisu zachęcam do wysłania zdjęcia potrawy na tysiagotuje@gmail.com . Zdjęcie za Twoją zgodą opublikuję w galerii Czytelników na Facebooku.
    Komentarze

0 comments:

Prześlij komentarz